Blizzard chce filmowego Overwatcha

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Listopad 2017
  • Komentuj 5

Blizzard widzi miejsce dla kolejnego filmu na podstawie swojej gry. Po udanym, ale na pewno nie rewolucyjnym Warcrafcie przyjdzie czas na Overwatcha?

W Blizzardzie intensywnie o tym myślą, o czym świadczą słowa Tima Kilpina, szefa Consumer Products Group w Activision, który w rozmowie z portalem MCV powiedział, że filmowy Overwatch byłby czymś czego Activision bardzo by chciało. Zwłaszcza, że zdaniem Kiplina w Overwatchu drzemie wielki filmowy potencjał.

Premiera w 2020?

Activision nie ukrywa, że wielkie znaczenie ma dla nich rynek chiński, bo to właśnie tam ''Warcraft'' przyniósł rekordowe zyski. Dlatego bardzo możliwe, że potencjalny Overwatch The Movie będzie stanowił ukłon w stronę fanów z Państwa Środka (tam mogą odbyć się zdjęcia, a do obsady może dołączyć kilka chińskich gwiazd). Ale, ale! Nic nie jest jeszcze postanowione, przynajmniej oficjalnie, bo Kiplin o pomyśle na film mówi tak:

To nie jest jedna z tych sytuacji, w której mówimy ''Nic mnie to nie obchodzi, po prostu go zróbcie!''. Uważamy za to, że jeśli zrobi się to dobrze, to film ma szansę powiększyć naszą bazę graczy, poza tradycyjną widownią, do której dociera gra.

Trzeba pamiętać, że Overwatch styczność z filmem już miał, bo Blizzard wypuszczał krótkie animacje przedstawiające poszczególnych bohaterów, jak choćby ta traktująca o najnowszej bohaterce gry, Moirze:

Jaki czynnik będzie miał bardzo duży wpływ na to czy w ogóle film o Overwatch zobaczy światło dzienne? Sukces filmowego Call of Duty, które ma pojawić się w 2018 lub 2019 roku. Overwatch rzeczywiście z dużym filmowym potencjałem? Dajcie znać!

[źródło: mcvuk.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze