Żegnamy Euro, witamy PLNy!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Listopad 2017
  • Komentuj 3

Koniec z przeliczaniem Euro na Steamie, bo od wczoraj za gry musicie płacić w polskich złotych. Gry na Steamie staną się bardziej przystępne cenowo? 

Myślę, że to pytania stawiało sobie wielu polskich graczy - czy dzięki płatnościom w złotówkach gry na platformie Valve nieco stanieją? Nie można udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi, na pierwszy rzut oka sporo gier potaniało, ale jeszcze nie cała biblioteka Steama ''przesiadła się'' na PLNy. W komunikacie na Steamie możecie przeczytać:

Nie dokonano zmian w zawartości twojej biblioteki. Wszystkie opcje i wersje językowe gier zakupionych, gdy ceny w sklepie podawane były w euro, pozostają dostępne. Większość gier, których ceny podawane były dotąd w euro, została wyceniona w złotych polskich i można je kupić w Polsce. Niektóre produkty mogą być niedostępne do czasu ustalenia ich cen w nowej walucie.

Nie spodziewajcie się nie wiadomo jakich obniżek, ale fakt pozostaje faktem - w złotówkach jest generalnie wyraźnie taniej. Przykład? Najsłynniejsza gra ostatniego półrocza, Playerunknown's Battlegrounds, to dziś wydatek.. 72,99 złotych! Nier: Automata kosztująca 59,99 Euro to na Steamie 214 złotych, a cieszący się nadal sporą popularnością Dying Light kosztuje 69,99 PLN (poprzednio 19,99 Euro).

Chrzanić Steam'owe wyprzedaże! Dziś PUBG kosztuje 72 złote!

Szukamy dalej? Dark Souls 3 w oryginale to koszt 59,99 Euro, teraz zapłacicie za niego 199,99 złotych. Kilka złotych potaniał też hicior ostatnich tygodni czyli Cuphead, teraz w cenie 71,99 PLN, a nie 19,99 Euro jak dotychczas.

Jak więc widzicie na zmianie cen wyszliśmy nie najgorzej, choć zdarzają się też przykłady, w których po przeliczeniu z Euro na złotówki za grę zapłacimy nieco więcej, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Ale to nie wszystko! Steam wprowadził też możliwość zapłaty za gry bez potrzeby podawania numeru karty i innych wrażliwych danych. Od wczoraj wszystkie płatności załatwiacie wygodnie za pomocą przelewu. Szkoda, że na taką opcję kazano nam czekać tak długo, ale cóż... ważne, że jest!

Para buch, portfel... w ruch?

[źrodło: store.steampowered, steam.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze